• جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • اجمعه ٩ جمادی الثانیة ١٤٤٢
  • Friday, January 22, 2021
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   125037 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
- 20:31 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/12/15
 
 
لزوم توسعه کمربند سبز در اطراف شهرها
معاون عمرانی وزیر کشور اعلام کرد که مدیریت شهری و روستایی توسعه فضای سبز و کمربند سبز حاشیه شهرها و اجرای موثر قانون هوای پاک را در اولویت قرار دهد.
لزوم توسعه کمربند سبز در اطراف شهرها

 مهدی جمالی نژاد در پیامی به مناسبت « ۱5 اسفند روز درختکاری »، از مجموعه مدیریت شهری و روستایی کشور خواست تا ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز شهری و روستایی و گسترش کمربند سبز حاشیه شهرها؛ اجرای موثر مفاد قانون هوای پاک و آیین نامه اجرایی آن را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی در این پیام نوشت: در جهان امروز، حفظ و گسترش فضای سبز به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه پایدار و ارکان مهم  برنامه‌ریزی در مدیریت شهری و روستایی، اثر قابل توجهی در کنترل، تعدیل و بهبود هوای شهرها و روستاها، افزایش  رطوبت  نسبی و کاهش آثار پدیده گردوغبار، توسعه  فضاهای  فراغتی و کمک به ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی شهروندان دارد که این مهم با ترویج فرهنگ درختکاری و تقویت روحیه مشارکت تمامی اقشار جامعه در کاشت و نگهداری از درختان و فضای سبز در سراسر کشور امکان پذیر است.

در ادامه این پیام آمده است: با عنایت به قانون هوای پاک و تکلیف وزارت کشور بر تدوین آیین نامه اجرای ماده ۲۲ قانون هوای پاک، ضمن تشکر از همکاری وزارتخانه های نیرو، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست در تهیه و تصویب آن درهیأت  وزیران، انتظار می‌رود با تعامل و همکاری دستگاه‌ها با شهرداری‌ها شاهد تحقق اهداف پیش‌بینی شده در قانون و آیین‌نامه اجرایی آن از جمله کاشت درختان با نیاز آبی کم، مقاوم، بومی و سازگار با محیط زیست با تاکید بر استفاده از پساب تصفیه شده، باشیم.

جمالی نژاد همچنین در این پیام نوشت: در این راستا شایسته خواهد بود برنامه‌ریزی لازم در جهت گسترش و توسعه فضای سبز بیش از پیش مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه و شهروندان قرار گیرد و از مجموعه مدیریت شهری و روستایی کشور شامل شهرداری ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها انتظار دارم ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز شهری و روستایی و گسترش کمربند سبز حاشیه شهرها؛ اجرای موثر مفاد قانون هوای پاک و آیین نامه اجرایی آن را در اولویت کاری خود قرار دهند.

بنا براعلام روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی همچنین در پیام خود آورده است:  وزارت کشور برای دستیابی به این مهم و اهداف پیش‌بینی شده در قانون هوای پاک، پویش سراسری درختکاری را با شعار درخت دوستی بنشانیم را با همکاری شهرداریها و سازمان‌های مردم نهاد، رسانه‌ها، دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در دستور کار خود قرارداده است . امیدواریم با تلاش تمامی اقشار جامعه این مشارکت همگانی و فعالیت اثربخش، محیطی زیبا را برای زندگی سالم جامعه به ارمغان آورد.

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun