• یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
  • الاحد ٢٣ ربیع الثانی ١٤٤٣
  • Sunday, November 28, 2021
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   135082 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
- 20:10 تاریخ آخرین ویرایش :
  1399/02/23
 
 
اجرای "بهشت‌‎آباد" نیمی از چهارمحال و بختیاری را به کویر تبدیل می‌کند
دبیر اجرایی خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه با اجرای تونل بهشت‌‎آباد نیمی از استان به کویر تبدیل می‌شود، گفت: همچنین معیشت ۱9 هزار خانوار با خشک شدن منابع آبی و اراضی کشاورزی در معرض خطر قرار می‌گیرد.
اجرای "بهشت‌‎آباد" نیمی از چهارمحال و بختیاری را به کویر تبدیل می‌کند

دبیر اجرایی خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه معیشت ۱9 هزار خانوار در حوزه بهشت‌آباد وابسته به کشاورزی است، تأکید کرد: با احداث تونل بهشت‌آباد ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در این منطقه خشک می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که اجرای تونل بهشت‌آباد علاوه بر چهارمحال و بختیاری باعث نابودی بخشی از استان اصفهان نیز  می‌شود، عنوان کرد: خسارتی که به حوضه آبخیز چهارمحال و بختیاری با احداث این تونل وارد می‌شود با نابودی منابع آب ، موجب خسارت به حوضه پایین دست نیز خواهد شد.

نوربخش گفت: طبق مصوبات دهمین و سیزدهمین جلسه شورای آب در سال 9۲ مقرر  شد انتقال آب از بهشت‌آباد به روش قبلی لغو شده و آب از طریق لوله و پمپاژ انتقال پیدا کند.

دبیر اجرایی خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: طبق مصوبات شورای عالی آب تا زمانی که مشکلات زیست‌محیطی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی پروژه انتقال آب بهشت‌آباد حل نشود این پروژه باید متوقف بماند اما در تاریخ ۲8 بهمن سال 98 شرکت مدیریت منابع آب وزارت نیرو اعلام کرد انتقال آب با تونل کم هزینه‌تر است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین در جلسه چهلم شورای عالی آب در بند یک مصوب شد انتقال آب از بهشت‌آباد تنها برای بخشی از اصفهان باشد و آب یزد و کرمان از رودخانه خرسان  تأمین شود.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun