• پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • الخمیس ١٥ ربیع الاول ١٤٤٣
  • Thursday, October 21, 2021
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   145213 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰
- 12:04 تاریخ آخرین ویرایش :
  1400/07/21
 
 
برگزاری کلاس آموزش ایمنی برای کارگران در قزوین
رییس اداره بازرسی کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: گفت: از ابتدای امسال تاکنون 59 کلاس آموزش ایمنی برای کارگران استان برگزار شده است.
برگزاری  کلاس آموزش ایمنی برای کارگران در قزوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، محمد علیخانی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 59 کلاس آموزش ایمنی برای کارگران استان برگزار شده که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

محمد علیخانی افزود: در این کلاس‌ها هزار و ۲۴۰ کارگر شرکت کرده و به مدت ۱۴۳ ساعت با آموزش‌های ایمنی در محیط کار آشنا شده اند. در سال گذشته ۱۳ کلاس ایمنی به مدت 7۴ ساعت برای ۲۱6 کارگر در استان برگزار شده بود.

وی با اشاره به نقش موثر این آموزش‌ها در کاهش حوادث ناشی از کار، گفت: در نیمه نخست امسال ۴9 حادثه در واحدهای کار استان قزوین به وقوع پیوسته که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است.

علیخانی خاطرنشان کرد: براساس ماده 85 قانون کار، رعایت دستورالعمل‌های شورای عالی حفاظت فنی و وزارت بهداشت جهت صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور ضروری است و باید در تمامی کارگاه‌ها و توسط کلیه کارفرمایان، کارگران و کارآموزان مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته از محیط‌های کار به منظور صیانت از نیروهای انسانی، افزود: در 6 ماهه نخست سال گذشته، یک هزار و ۲7۲ فقره بازرسی از واحدهای مشمول قانون کار استان صورت گرفته بود که این رقم در نیمه نخست امسال با ۴۱.۰۴ درصد افزایش به یک هزار و 79۴ مورد افزایش یافت.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun