• چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • الاربعا ١٦ جمادی الثانیة ١٤٤٣
  • Wednesday, January 19, 2022
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   145228 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰
- 23:11 تاریخ آخرین ویرایش :
  1400/08/27
 
 
حوادث ناشی از کار سالانه در کشو به 13 هزار رسید/ 700 تا 800 حادثه منجر به فوت می‌شوند
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 13 هزار حادثه ناشی از کار سالانه در کشور رخ می‌دهد که 700 تا 800 مورد آن به فوت منجر می‌شود.
حوادث ناشی از کار سالانه در کشو به 13 هزار رسید/ 700 تا 800 حادثه منجر به فوت می‌شوند

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، علی حسین رعیتی فرد، در بازدید از کارخانه فرو آلیاژ ازنا اظهار کرد: طبق ماده 95 قانون کار، نظارت مستمر بر حوزه ایمنی کار برعهده کارفرمایان است که باید شرایط صیانت از کارگران را به طور دقیق بررسی کنند. 

وی با اشاره به جان باختن یک کارگر کارخانه فروآلیاژ ازنا در هفته گذشته افزود: ایمنی محیط کار (HSE) کارخانه نیاز به نظارت بیشتری دارد، آموزش‌های مستمر کارگران باید در دستور کار باشد و سیستم حاکمیتی موظف به بازرسی و نظارت مستمر است تا شاهد حوادث ناشی از کار نباشیم. 

وی ادامه داد: در حادثه رخ داده، نکات ایمنی حین کار رعایت نشده و فضای ایمنی لازم نیز برای کارگر فراهم نبوده است. 

رعیتی فرد گفت: ایران هفته گذشته به مقاوله‌نامه شماره 8۱ با عنوان بازرسی کار (پیمان نامه) سازمان بین المللی کار پیوست که این ظرفیت جدیدی خواهد بود تا بتوانیم حوزه کار را ارتقا دهیم و از دانش روز استفاده کنیم. 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: این سفر در پی دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دیدار با کارگران کارخانه فروآلیاژ صورت گرفته است و تلاش می‌شود شرایط صیانت از کارگران فراهم شود. 

وی با تاکید بر نوسازی تجهیزات صنایع کشور ادامه داد: طبق قانون کار، کارگران از فواید مشاغل سخت و زیان‌آور استفاده خواهند کرد و مسائل کارگاه‌هایی که نیاز است در ردیف این مشاغل قرار بگیرند بررسی خواهد شد. 

معاون روابط کار همچنین تصریح کرد: بر اساس برآورد سازمان بین المللی کار روزانه حدود 6۰۰۰ نفر در اثر حوادث و بیماری شغلی در جهان فوت می‌کنند.

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun