• سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
  • اثلاثا ١٢ محرم ١٤٤٤
  • Tuesday, August 9, 2022
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   145277 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱
- 11:05 تاریخ آخرین ویرایش :
  1401/01/21
 
 
آموزش کوتاه ایمنی راهکار جدی برای پیشگیری از حوادث است
یکی از راه های بسیار جدی و آسان برای پیشگیری از حوادث، جلسه آموزش کوتاه ایمنی(TBM) است.
آموزش کوتاه ایمنی راهکار جدی برای پیشگیری از حوادث است

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با بیان این مطلب در نخستین جلسه کمیته عالی ایمنی در سال جاری گفت: حوادثی که رخ می دهد، گاهاً ناشی از فراموشی یا بی تفاوتی است و نقش آموزشهای مستمر به خصوص آموزش حین کار، تاثیر بسزایی در کاهش حوادث دارد.

سید محمدحسینی نژاد با اشاره به این که وقتی حادثه ای رخ می دهد، فرد حادثه دیده، اکیپ و نیروهای عملیاتی شهرستان و استان را تحت تاثیر قرار می دهد افزود: ایمن سازی محیط کار، یک امر مهم و کلیدی در سلامت افراد به شمار می رود و استادکاران همواره می بایست نسبت به این موضوع اهتمام داشته و دست اندرکاران ایمنی نیز می باید به صورت مستمر، نظارت عالیه را به انجام برسانند.

وی با اظهار این که حوادث غیرمترقبه در کنترل ما نیستند یادآور شد: اقدامات پیشگیرانه و آموزشهای کاربردی و عملی، قطعاً در کاهش میزان آسیبها و خسارات اثرگذار است.

در ادامه دبیر کمیته عالی ایمنی شرکت توزیع برق استان اظهار کرد: در طی سال گذشته، 120 جلسه ایمنی با متوسط آموزش هر نفر 12 ساعت و در مجموع، پنج هزار و 160 نفر ساعت آموزشی به اجرا درآمده است.

حسین مهراندیش با عنوان این که هفت هزار و 748 بازدید از اکیپ های عملیاتی توسط مدیران، بهره برداران و مسئولان ایمنی صورت گرفته تصریح کرد: از سال 1392 تاکنون 70 هزار و 793 مورد نقاط خطرآفرین در شبکه ها و تاسیسات توزیع برق استان شناسایی و برطرف شده است .

 

منبع : خبرگزاری خبرآنلاین
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun