• سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
  • اثلاثا ١٢ محرم ١٤٤٤
  • Tuesday, August 9, 2022
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   145288 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱
- 14:30 تاریخ آخرین ویرایش :
  1401/03/16
 
 
اخطار به ناایمن‌ترین بیمارستان کشور و ۲۴۲۰ مدرسه در تهران
دادستان تهران با بیان اینکه برای تمام مدارس دولتی تهران پرونده ایمنی تشکیل می‌شود، گفت: ناایمن‌ترین بیمارستان کشور اخطار پلمب و تعطیلی دریافت کرده است.
اخطار به ناایمن‌ترین بیمارستان کشور و ۲۴۲۰ مدرسه در تهران

علی صالحی»، دادستان تهران با اعلام بررسی وضعیت ساختمان‌های ناایمن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش در دادستانی تهران اظهار کرد: در این جلسه ناایمن بودن ساختمان‌ها از سوی رؤسا و معاونین دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران آموزش و پرورش مورد تأیید قرار گرفت و فقدان بودجه و اعتبار کافی جهت تملک یا تخریب و نوسازی ساختمان، مهم‌ترین مشکل در این زمینه عنوان شد.

وی افزود: طبق گزارش مدیران آتش‌نشانی در دو سال گذشته حدود 930 فقره اخطاریه و دستورالعمل ایمنی به اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران صادر شده است که متأسفانه اقدام مناسبی از سوی آموزش و پرورش در پی نداشته است.

دادستان تهران تصریح کرد: طبق گزارش خود رؤسای دانشگاه علوم پزشکی، ناایمن‌ترین بیمارستان کشور در تهران قرار دارد که اخطار پلمب و تعطیلی آن به‌همراه یکی دیگر از ساختمان‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی حسب درخواست سازمان آتش‌نشانی صادر شده است.

وی اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد با امضای تفاهم‌نامه مشترک بین اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران، شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مالک هر ساختمان که با تأیید سازمان آتش‌نشانی واجد وصف ناایمن باشد، مکلف شود حداکثر ظرف دو هفته، علاوه بر ارتقای ایمنی و رفع خطر از ملک، طبق دستورالعمل‌های آتش‌نشانی، تأییدیه نظام مهندسی از حیث ایمن بودن ملک از نظر سازه و... را هم اخذ و ارائه کند.

وی افزود: در رابطه با وضعیت مدارس ناایمن مقرر شد برای تمام مدارس دولتی تهران شامل 2 هزار و 420 مدرسه، پرونده ایمنی تشکیل شود و آموزش و پرورش نسبت به اصلاح و ارتقای وضعیت این مدارس اقدام کند.

دادستان تهران گفت: اداره آموزش و پرورش تهران مکلف شد فهرست و مشخصات تمام مدارس شهر تهران را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم‌خطر و ایمن تهیه و به سازمان آتش‌نشانی و نظام مهندسی ارائه کند و بازدید مشترک و تهیه دستورالعمل مناسب با هر مدرسه با حضور اعضای این کمیته با اولویت ساختمان‌های بحرانی و پرخطر انجام گیرد.

صالحی یادآور شد: در خصوص بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها نیز ضمن تشکیل کمیته مشترک شناسایی و ارتقای ایمنی، مقرر شد هر سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی حداکثر ظرف دو هفته آینده فهرست و مشخصات تمام ساختمان‌های خود اعم از اداری، دانشگاهی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و... را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم‌خطر و ایمن تهیه و به سازمان‌های نظام مهندسی و آتش‌نشانی ارائه کنند.

دادستان تهران تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد در صورتی که به هر دلیل امکان اصلاح وضعیت و ارتقای ایمنی ساختمانی وجود نداشته باشد اعضای کمیته نظر خود مبنی بر پلمب و تعطیلی ساختمان را به سازمان آتش‌نشانی و سازمان نظام مهندسی اعلام کنند تا با درخواست آن دو مرجع، دستور پلمب و تعطیلی ساختمان صادر شود.

به‌گفته دادستان تهران، سازمان بازرسی استان تهران نیز عملکرد اداره‌کل آموزش و پرورش تهران و دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی را از حیث عمل به تکالیف قانونی و اجرای دستورالعمل‌های آتش‌نشانی و ارتقای ایمنی ساختمان‌ها بررسی کرده و اقدامات لازم را در این زمینه به‌عمل آورده است.

منبع : jskdl
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun