• دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
  • الاثنین ٨ ربیع الاول ١٤٤٤
  • Monday, October 3, 2022
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   145292 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
- 20:03 تاریخ آخرین ویرایش :
  1401/04/14
 
 
تشریح فعالیت های قرارگاه ایمنی کالبدی شهر تهران
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران جزئیات و محورهای فعالیت قرارگاه ایمنی کالبدی در شهر تهران را تشریح کرد.
تشریح فعالیت های قرارگاه ایمنی کالبدی شهر تهران

علی نصیری  درباره فعالیت قرارگاه ایمنی کالبدی که چندی پیش در شهر تهران آغاز به کار کرد، گفت: این قرارگاه یک قرارگاه هیجانی و مقطعی نیست. ما برای این قرارگاه ۲۰ محور کلی و 7۳ اقدام عملیاتی را پیش‌بینی کرده‌ایم. جلسات آن نیز به طور منظم برگزار خواهدشد. در این جلسات هر سندی که تدوین شده یا هر تصمیمی که اتخاذ شود با همفکری و نظرات تمام حاضران و سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط با ایمنی در شهر تهران خواهد بود.

وی ادامه داد: پیش جلسات این قرارگاه با حضور دستگاه‌ها و سازمان‌های درون خانواده شهرداری تهران آغاز شده و به مرور با حضور تمام دستگاه‌ها و نهادها و سازمان‌های متولی ایمنی در سطح کشور فعالیت خود را ادامه خواهد داد. در واقع در این قرارگاه تمام ابعاد ایمنی کالبدی در شهر تهران پیش‌بینی می‌شود.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره ۲۰ محور کلی که برای فعالیت این قرارگاه در نظر گرفته شده گفت: رفع خطر از ابنیه نا ایمن، ایمن‌سازی ساختمان‌ها و سازه‌های شهرداری، ایمن‌سازی قنوات، ایمن سازی ساختمان‌های موجود، ارتقا ایمنی ساختمان‌های در حال ساخت، ایمن‌سازی گودها، ایمنی بازارهای تهران از جمله بازار تهران، بازار تجریش، بازار شهرری و ... ، ایمن‌سازی تاسیسات زیربنایی، ایمن‌سازی شبکه انتقال آب و گاز و ..، ارتقا ایمنی فضاهای زیرسطحی، ارتقا ایمنی معابر و پایانه‌ها، ارتقا سامانه‌های برخط پایش ایمنی شهر و ... از جمله این محورهاست.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیته ایمنی و رفع خطر نیز از دیگر اهداف و محورهای این قرارگاه است، گفت:  شناسایی خلاءهای ایمنی، الزام مالکین به ایمن سازی ساختمان‌ها با کمک دستگاه قضایی و فرهنگ‌سازی و آموزش در حوزه ایمنی هم از دیگر اهداف و محورهای فعالیت این قرارگاه است.

نصیری افزود: البته توجه داشته باشید که بنا نیست تمام این اقدامات از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران انجام شود. متاسفانه چندین دهه به موضوع ایمنی بی‌توجهی شده یا به عبارت بهتر توجه لازم به آن صورت نگرفته است. مقوله ایمنی در فرهنگ ما به یک مقوله تزئینی بدل شده در حالی که این امر باید در اولویت باشد و تلاش این قرارگاه نیز همین تغییر نگاه و جبران برخی از بی‌توجهی‌هاست.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: ما تلاش داریم در دوره جدید، اولا که بار جدیدی بر ریسک شهر اضافه نکنیم و ثانیا تمام تلاش خود را انجام دهیم تا با مشارکت تمام دستگاه‌ها و بخش‌های داخل و خارج از شهرداری خلاءها و مشکلات را نیز حل و فصل کنیم. امروز بار ریسک در شهر تهران متراکم شده و کمر تهران زیر این بار خم می‌شود.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun