• دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
  • الاثنین ٨ ربیع الاول ١٤٤٤
  • Monday, October 3, 2022
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   145325 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
- 22:11 تاریخ آخرین ویرایش :
  1401/05/23
 
 
هیچ برنامه‌ای در عمل برای ایمنی خودروها در کشور وجود ندارد
رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه موضوع تصادفات یک بخش بسیار جدی است، تصریح کرد: امروز جامعه در شرایطی است که باید صادقانه صحبت کنیم و در شرایط تعارف نیستیم، تصادفات تعارف بردار نیست و به عامل انسانی، به راه و جاده، به خودرو و به قوانین بر می‌گردد.
هیچ برنامه‌ای در عمل برای ایمنی خودروها در کشور وجود ندارد

سردار سید کمال هادیانفر در نشستی خبری ضمن گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران در جمهوری اسلامی کاملا متفاوت با خبرنگاران خارج از کشور هستند، چه در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که با کمک مردم انقلاب را پیروز کردند، چه در دوران دفاع مقدس با ۲۴۴ شهیدی که در عرصه خبر داشتیم و حتی خبرنگارانی که جزو اسرای هشت سال دفاع مقدس بودند، بعضاً خبرنگاران از رزمندگان نیز چند گام جلوتر بودند.

وی ادامه داد : از دید من خبرنگاران سرمایه‌های رسانه هستند، باوجود استرس و فشارهایی که برای آن ها حادث می شود اما با این حال اخبار را به درستی، صحیح و به امانت به مخاطب ارائه می‌کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه با بیان اینکه موضوع تصادفات یک بخش بسیار جدی است، تصریح کرد: امروز جامعه در شرایطی است که باید صادقانه صحبت کنیم و در شرایط تعارف نیستیم، تصادفات تعارف بردار نیست و به عامل انسانی، به راه و جاده، به خودرو و به قوانین بر می‌گردد.

وی افزود: زمانی که در اصفهان دختر خانمی به فردی میزند و می‌گوید دیه اش را میدهم این یعنی قانونی وجود ندارد.

سردار هادیانفر ادامه داد: تا کی تعارف کنیم و حرف نزنیم، سال 8۳، 5 هزار و ۲۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور داشتیم در سال 98 نیز طبق آخرین آمار این رقم پابرجا مانده است، این آمارها در هر دقیقه کشته می دهد.

وی افزود: دو خودرو پژو پارس و پژو ۴۰5 رخ به رخ بهم می‌خورند و 9 نفر در اثر برخورد خودرو و انفجار می سوزند و هیچ کسی هم نمی‌تواند آن بچه ای که در آن خودرو زجه میزند را از مهلکه خارج کند.

رئیس پلیس راهور فراجا اظهار کرد: چطور آن زمان که ویروس کرونا همه گیر می‌شود، جهان برای حل آن معضل بسیج می‌شوند اما برای ویروس تصادفات کاری نمی‌کنند؟

وی با بیان اینکه تمام دولت ها از انجام اقدامات خود در زمینه تصادف کوتاهی کردند، گفت: با من برخورد کنید با دستگاه های دیگر برخورد کنید، چرا وزارت بهداشت در بحث امداد رسانی کاری نمی‌کند؟ چرا مجروحان تلف می‌شوند؟ با سلام و صلوات که کاری نمی‌شود کرد.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه با ساده ترین اقدام و با حداقل منابع مالی تمام کارها شدنی است، بیان کرد: انجام خدمت به مردم فقط اراده می‌خواهد، برخی ها می‌گویند ۱۰۴ برنامه برای ایمنی خودروها داریم اما در عمل هیچ برنامه‌ای ندارند. وضعیت ورق فولادی، ایربگ، ترمز، نقص فنی و … خودروها تماما ناقص هستند، خودروسازان فقط تولید و درآمد زایی می‌کنند.

وی افزود: ۱8 درصد افراد کشته شدگان در تصادفات افراد نوجوان و کودک زیر ۱8 سال هستند که نقشی در تصادف ندارند.

وی افزود: زمانی که درباره خودرو صحبت کردم کسی پشت ما را نگرفت، خدا سلامتی بدهد به مقام معظم رهبری که به هر نحوی از تولید خودروی باکیفیت حمایت کردند. اصلا خودروسازان به حرف من گوش ندهد به حرف رهبری گوش دهند و خودروی سالم و ایمن بسازند.

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun