• دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
  • الاثنین ١٨ ربیع الاول ١٤٤٥
  • Monday, October 2, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   155366 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
- 22:33 تاریخ آخرین ویرایش :
  1401/10/21
 
 
ضعف دستورالعمل‌ها در بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه‌ها
درحوزه بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه‌ها ضعف آیین‌نامه داریم چراکه ضرورت داشتن مسئول ایمنی در کارگاه‌ها لغو شده و درحال حاضر در این حوزه الزام قانونی وجود ندارد.
ضعف دستورالعمل‌ها در بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه‌ها

سیدجلیل حسینی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در قزوین، با اشاره به حوادث کارگری در استان گفت: حوادث ناشی از کار در استان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته که این میزان در حوادث منجر به فوت و قطع عضو 5۰ درصد است و بیشترین میزان حوادث هم در کارگاه‌های ساختمانی بوده و چند حادثه سخت هم در مجموعه تولیدی روغن که زیر مجموعه نفت و گاز هستند، داشتیم.

معاون روابط کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین عنوان کرد: برای کاهش حوادث کارگری اقدامات مختلف و هدفمندی صورت گرفته که به کاهش حوادث منجر شود و بازرسی‌های هدفمند با اولویت واحدهای پرخطر ازجمله آن‌ها است.

وی ادامه داد: در همین راستا در کانون‌های حوادث 968 بازرسی ساختمانی، ۳۰7 بازرسی از معادن و ۲۱۴ بازدید از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی داشتیم که میزان بازرسی هر کدام از این موارد به ترتیب ۳7.۱6 و ۳9 درصد افزایش داشته است.

این مسئول بیان کرد: برای کارگاه‌هایی که ماهیت کار شبانه دارند هم بازرسی شبانه اضافه شده، همچنین برنامه‌های آموزشی هم اجرا شده و انجمن ایمنی فعال شده است.

صدور بیش از شش هزار ابلاغ رفع نقص در کارگاه‌های قزوین

وی عنوان کرد: در سال جاری همچنین 6 هزار و 8۴ ابلاغ رفع نقص صادر کردیم که ۳6 درصد افزایش داشت.

 

وی ادامه داد: برای کارگاه‌ها و کارفرمایان متخلف ابلاغیه صادر می‌شود و درصورت‌عدم رفع نقص به مراجع قانونی معرفی می‌شوند و در این راستا، امسال بیشترین تعداد را نسبت به سال‌های گدشته داشتیم و تقریبا حدود ۳5 بنگاه اقتصادی به استناد ماده ۱۰5 قانون کار به مراجع قضایی معرفی شده و 6 کارگاه ساختمانی هم پلمب شد

سیدجلیل حسینی گفت: در سال جاری تعداد حوادث کار در استان ۱۱۲ مورد بوده که ۱6 مورد آن به فوت منجر شده که البته این میزان نسبت به سال گذشته روند کاهشی داشته است.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .