• یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
  • الاحد ٢٣ ذی قعده ١٤٤٤
  • Sunday, June 11, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   155382 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱
- 22:30 تاریخ آخرین ویرایش :
  1401/11/04
 
 
ساختمان‌های ناایمن تعیین تکلیف شدند
جلسه توجیهی ایمن‌سازی ساختمان‌های نا ایمن تهران با حضور مالکین ساختمان‌های نا ایمن، رئیس کمیته ایمنی شورا، معاون دادستان تهران و تعدادی از شهرداران مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران در سالن همایش سازمان آتش نشانی برگزار شد.
ساختمان‌های ناایمن تعیین تکلیف شدند

نشست بررسی و پیگیری ایمن‌سازی ساختمان‌های نا ایمن شهر تهران (۱۱9 ساختمان بحرانی) هم اکنون با حضور مالکین ساختمان‌های ناایمن، حسن زاده (معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳7 تهران شهر تهران)، مهدی بابایی (ریاست کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران) و قدرت اله محمدی (مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران) و تعدادی از مدیران عملیاتی آتش نشانی برگزار شد.

در این نشست مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به اهمیت ایمنی ساختمان‌های پایتخت تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های جدی و ویژه در خصوص ایمن‌سازی ساختمان‌های نا ایمن ظرف 6 ماه گذشته با تلاش‌ها و همکاری مجموعه مدیریت شهری تهران و تعامل صمیمانه معاون دادستان شهر تهران، خوشبختانه تعداد ۱۰ ساختمان بحرانی نسبت به ایمن‌سازی اولیه ساختمان اقدام و از فهرست ساختمان‌های بحرانی خارج شدند و نوید دادند به زودی تعداد بیشتری از ساختمان‌های مذکور از شرایط بحرانی خارج خواهد شد و این آخرین جلسه توجیهی و اخطار می‌باشد و بعد از مهلت مقرر برای تک تک ساختمان‌ها حکم قضایی صادر خواهد شد.

مهدی بابائی ریاست کمیته‌ی ایمنی شورای اسلامی شهر تهران و حسن زاده معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳7 تهران نیز ضمن سخنرانی و اتمام حجت با مالکین ساختمان‌های ناایمن اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی و آتش نشانی در ساختمان‌های ناایمن، مسئولیت تلفات جانی و خسارت مالی ناشی از ناایمنی ساختمان‌ها برای شهروندان و یا بیت المال متوجه مالکین، بهره بردار و ذی نفعان این ساختمان‌ها خواهد بود.

معاون دادستان ناحیه ۳7 تهران تاکید کرد: اولویت ما جان شهروندان است و هر یک از دستگاه‌ها اگر نسبت به انجام وظایف خود کم کاری کنند باید پاسخگو باشند و این آخرین مهلت برای مالکان تا پایان سال می‌باشد و بعد از این مهلت برای همه ساختمان‌ها حکم قضایی صادر می‌شود.

گفتنی است: ۱7 شهردار از شهرداران مناطق مختلف تهران ضمن اعلام پیگیری ویژه کمیته‌های ایمنی در مناطق شهرداری، آمادگی خود را جهت تسهیل، تسریع اقدامات ایمن‌سازی ساختمان‌ها اعلام نمودند.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun