• یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
  • الاحد ٢٣ ذی قعده ١٤٤٤
  • Sunday, June 11, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   155408 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲
- 21:52 تاریخ آخرین ویرایش :
  1402/01/29
 
 
اعلام اسامی برخی از ساختمان‌های «بسیار پرخطر» تهران
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت بر اساس این برنامه ریزی در سال ۱۴۰۴ نیز باید شاهد کاهش حوادث باشیم که این موضوع مستلزم فعالیت های فرهنگی و آموزشی است.
اعلام اسامی برخی از ساختمان‌های «بسیار پرخطر» تهران

عضو شورای شهر تهران، اماکنی از جمله سرای وحید، سرای حاج ملاعلی، پاساژ حمام قبله، پاساژ رضوی، پاساژ و سینما اروپا، پاساژ گراند هتل، سرای مشیر خلوت، سرای سید ولی، سرای اتفاق، پاساژ کمپانی، سرای میرزا اسماعیل، پاساژ شناسا، پاساژ زورخانه، پاساژ وحدت، پاساژ بلور، سرای باغچه، سرای رشتی، پاساژ طلا زاد، پاساژ صفوی، پاساژ امین، پاساژ علمی، ببمارستان طرفه و بیمارستان سینا را از جمله ساختمان‌های بسیار پرخطر منطقه ۱۲ شهرتهران برشمرد.

 مهدی بابایی در چهل و هشتمین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران که در منطقه ۱۲ شهرداری تهران برگزار شد با تاکید بر اینکه شهروندان باید از ساختمان‌ها یا پاساژهای ناایمن شهر تهران مطلع باشند، گفت: شاید در این برهه زمانی اطلاع‌رسانی همه ساختمان‌های نا ایمن شهر تهران در دستورکار قرار نداشته باشد اما به شکل موردی این اتفاق خواهد افتاد. چرا که موضوع حفظ جان مردم و آتش نشان‌ها حیاتی است و شهروندان تبعات اتفاقات حوادث ناگوار ناایمنی در شهر را در حوادثی مانند پلاسکو مشاهده کرده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، در برنامه چهارساله چهارم شهر تهران، باید نرخ رشد حوادث داخل ساختمان متوقف شود، گفت: بر اساس این برنامه ریزی در سال ۱۴۰۴ نیز باید شاهد کاهش حوادث باشیم که این موضوع مستلزم فعالیت های فرهنگی و آموزشی است.

بابایی از مدیران شهرداری تهران خواست در راستای کاهش حوادث و افزایش ایمنی شهر تهران از هیچ فعالیتی به ویژه فعالیت های فرهنگی و آموزشی کوتاهی نکنند و اظهارکرد: مدیرانی که نتوانند نرخ رشد حوادث را با فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی کاهش دهند باید از شهرداری تهران بروند.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران همچنین بر ضرورت ایمن سازی مراکز درمانی و آموزشی در مناطق مختلف پایتخت تاکید کرد و گفت: شهرداران مناطق، اعتبارات کمک به مدارس را که در اعتبارات معاونت فرهنگی لحاظ شده است، به مدارسی اختصاص دهند که تاییدیه ایمنی دارد. با اندیشیدن این تمهیدات، می‌توان امیدوار بود که ایمن سازی مدارس با سرعت بیشتری انجام شده و جدی گرفته شود.

وی با اشاره به وضعیت منطقه ۱۲ شهرداری تهران در حوزه ایمنی و مدیریت بحران، افزود: بیشترین جمعیت شناور در روزهای عادی در این منطقه یک و نیم تا دو میلیون نفر به ویژه در محدوده بازار است که این موضوع ضرورت ایمنی بازار را افزایش می‌دهد. در حال حاضر اقدامات موثری در حوزه ایمنی بازار انجام می‌شود و آتش‌نشانان در این محدوده مستقر هستند اما باید با تمهیدات ویژه ای میزان حوادث این محدوده را نیز کاهش داد.

بر اساس اعلام روابط عمومی آتش‌نشانی تهران، عضو شورای شهر تهران، اماکنی از جمله سرای وحید، سرای حاج ملاعلی، پاساژ حمام قبله، پاساژ رضوی، پاساژ و سینما اروپا، پاساژ گراند هتل، سرای مشیر خلوت، سرای سید ولی، سرای اتفاق، پاساژ کمپانی، سرای میرزا اسماعیل، پاساژ شناسا، پاساژ زورخانه، پاساژ وحدت، پاساژ بلور، سرای باغچه، سرای رشتی، پاساژ طلا زاد، پاساژ صفوی، پاساژ امین، پاساژ علمی، ببمارستان طرفه و بیمارستان سینا را از ساختمان های بسیار پرخطر منطقه بر شمرد.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun