• یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
  • الاحد ٢٣ ذی قعده ١٤٤٤
  • Sunday, June 11, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   155422 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
- 22:49 تاریخ آخرین ویرایش :
  1402/02/12
 
 
۲ میلیون 8۰۰ هزار کارگاه در کشور فعال هستند که تنها ۳ هزار 8۰۰ نفر بازرس برای آن‌ها داریم
سمیه گلپور با تبریک روز بهداشت حرفه‌ای گفت: از دیرباز گفته شده که پیشگیری بهتر از درمان است و یکی از بهترین حوزه‌ها برای ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و نقص ایمنی همین بحث بهداشت حرفه‌ای است.
۲ میلیون 8۰۰ هزار کارگاه در کشور فعال هستند که تنها ۳ هزار 8۰۰ نفر بازرس برای آن‌ها داریم

وبینار «محیط کار ایمنی و بهداشتی حق اساسی و بنیادی نیروی کار» به مناسبت روز بزرگداشت بهداشت حرفه‌ای صبح امروز در بستر اینترنت با حضور کارشناسان این حوزه و نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برگزار شد. 

سمیه گلپور (رییس کمیته بانوان کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران) با تبریک روز بهداشت حرفه‌ای گفت: از دیرباز گفته شده که پیشگیری بهتر از درمان است و یکی از بهترین حوزه‌ها برای ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و نقص ایمنی همین بحث بهداشت حرفه‌ای است. 

وی با تاکید بر حوزه زنان و خانواده در بازار کار گفت: زنان و خانواده در فضای کار ایران مظلوم‌تر هستند. طبق آمار مرکز آمار ایران اکنون ۲ میلیون 8۰۰ هزار کارگاه در کشور فعال هستند که تامین، حفظ و بازرسی ایمنی شغلی آن‌ها با بازرسی رخ می‌دهد که اکنون تنها ۳ هزار 8۰۰ نفر بازرس داریم. ما معتقدیم در این شرایط اسفناک بازرسی باید از ظرفیت موجود و بالقوه تشکل‌های کارگری و بازرسان بهداشت حرفه‌ای استفاده کرد. 

گلپور تاکید کرد: فرآیند آموزش و فرهنگ‌سازی بهداشت حرفه‌ای در کارگاه‌ها نیازمند قانون‌گذاری بیشتر است. طبق آمار سازمان جهانی کار سالانه بیش از ۳7۴ میلیون کارگر سالانه دچار حوادث کار می‌شوند. این نشان می‌دهد که نه تنها در ایران که این یک مشکل جهانی است و نباید در این حوزه‌عدم توجه داشت. 

این فعال کارگری زن با اشاره به بغرنج بودن مشکلات بهداشت حرفه‌ای کار برای زنان گفت: وضعیت رسیدگی و ارتقای ایمنی شغلی زنان بسیار بدتر از مردان است و باید در این حوزه رسیدگی و آموزش و بازرسی بیش از پیش مدنظر باشد.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun