• یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
  • الاحد ٢٣ ذی قعده ١٤٤٤
  • Sunday, June 11, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   155423 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
- 22:52 تاریخ آخرین ویرایش :
  1402/02/12
 
 
کارگاه‌های زیر ۲5 نفر اصلی‌ترین چالش ما در حوزه بهداشت حرفه‌ای هستند/ خلاء اصلی ایمنی شغلی در ایران فقدان بازرسی کافی است
محمدرضا تاجیک گفت: در کشور ما می‌توان از ظرفیت موجود قانون در حوزه بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار استفاده کرد و در این حوزه خلاء اصلی فقدان بازرسی کافی در حوزه بهداشت و ایمنی حرفه‌ای است.
کارگاه‌های زیر ۲5 نفر اصلی‌ترین چالش ما در حوزه بهداشت حرفه‌ای هستند/ خلاء اصلی ایمنی شغلی در ایران فقدان بازرسی کافی است

وبینار «محیط کار ایمنی و بهداشتی حق اساسی و بنیادی نیروی کار» به مناسبت روز بزرگداشت بهداشت حرفه‌ای صبح امروز در بستر اینترنت با حضور کارشناسان این حوزه و نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برگزار شد. 

در این نشست محمدرضا تاجیک (نماینده کارگران در شورایعالی کار و عضو مجمع عالی نمایندگان کشور) با گرامیداشت روز جهانی بهداشت حرفه‌ای و روز جهانی کارگر اعلام کرد: نقش نهادهای نظارتی در موضوع بهداشت حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد. در جهان مشارکت گسترده‌ای بین سرپرستان بهداشت حرفه‌ای با کارگر و کارفرما وجود دارد. 

وی افزود: در کشور ما می‌توان از ظرفیت موجود قانون در حوزه بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار استفاده کرد و در این حوزه خلاء اصلی فقدان بازرسی کافی در حوزه بهداشت و ایمنی حرفه‌ای است. 

تاجیک با بیان اینکه مشکل ما در اصناف و صنایع خرد در بحث بهداشت حرفه‌ای بیشتر است، افزود: به استناد قانون اساسی وظیفه حاکمیت است که به صورت رایگان موارد الزامی در جهت حفظ بهداشت حرفه‌ای و حفاظت فنی تخصیص شود. کارگاه‌های زیر ۲5 نفر اصلی‌ترین چالش ما در این حوزه هستند. 

عضو شورایعالی کار تصریح کرد: ما تجربه سختی را در دوران کرونا داشتیم. ما در آن بحران سلامت نیروی کار خواسته اصلی‌مان بود. امیدواریم با استفاده از تجربه و قوانین درحال اجرای کشورهای توسعه یافته جهان، امیدواریم در این حوزه به ارتقای استانداردهای ایمنی شغلی برسیم.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun