• دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
  • الاثنین ١٨ ربیع الاول ١٤٤٥
  • Monday, October 2, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   41030 تاریخ انتشار: 
شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۵
- 11:00 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/01/07
 
 
آموزش اصول ایمنی، پیش شرط بیمه کارگران ساختمانی
یک فعال صنفی کارگران ساختمانی گفت: بهتر است آموزش اصول ایمنی به کارگران ساختمانی متقاضی بیمه شدن در دستور کار قرار بگیرد و در این زمینه می توان از توانمندیهای انجمن های صنفی بهره گرفت
آموزش اصول ایمنی، پیش شرط بیمه کارگران ساختمانی

به گزارش پایگاه خبری hse : «اکبر شوکت»،  رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان قم گفت: طبق قانون رفع موانع اجرایی بیمه کارگران ساختمانی باید بین 300 تا 400 هزار کارگر ساختمانی دیگر بیمه شوند، به این منظور سامانه اطلاعاتی – رفاهی ایرانیان توسط کارگروهی که به این منظور تشکیل شده، توسط انجمن صنفی کارگران ساختمانی راه اندازی شده است.

شوکت افزود: این طرح به صورت پایلوت در چهار شهرساوه، نکا، ازنا و خرمشهر اجرا شده و در صورت موفقیت از سال آینده در تمامی استان‌ها اجرایی می‌شود تا مشکل شناسایی کارگران ساختمانی برطرف شود.

رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران استان قم ادامه داد: در کنار این طرح بازرسان انجمن صنفی کارگران ساختمانی آماده هستند تا با حضور بر سر پروژه‌های ساختمانی نسبت به شناسایی کارگران ساختمانی اقدام کنند.

رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران استان قم با تاکید بر اینکه  با همکاری انجمن های صنفی و وزارت کار،  آموزش‌ های ایمنی باید برای کارگر، کارفرما، پیمانکار و مهندسان ناظر اجباری شود،  تصریح کرد: تمایل داریم با همکاری تامین اجتماعی  این آموزش ها را یکی از الزمات قانونی بیمه پردازی به کارگران ساختمانی قرار دهیم.  

شوکت با تاکید براینکه 80 درصد از حوادث ساختمانی با آموزش، نظارت و فرهنگ سازی برطرف می‌شود، اظهار داشت: از وزارت کار می‌خواهیم در صورتی که نمی‌تواند نظارت درستی بر روی کار کارگران داشته باشند آن  را به انجمن‌های صنفی واگذار کنند و آموزش های ایمنی را برای کارگرانی که قصد بیمه شدن دارند اجباری کنند .

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .