• یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
  • الاحد ٢٣ ذی قعده ١٤٤٤
  • Sunday, June 11, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   72477 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
- 23:00 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/09/28
 
 
مدیر عامل یک شرکت موفق در حوزه HSE عنوان کرد:
اهمیت کارهای تحقیقاتی در حوزه HSE / نیروی انسانی سالم بالاترین سرمایه شرکت ها است / آموزش عامل مهم کاهش حوادث
HSE یکی از نیازهای هر سیستم و کشوراست و ضرورت دارد شرکت ها با سرمایه گذاری مناسب و لازم به این حوزه اهمیت بدهند تا بتواند خدمات خود را به نحو مطلوبی ارائه نمایند
اهمیت کارهای تحقیقاتی در حوزه HSE / نیروی انسانی سالم بالاترین سرمایه شرکت ها است / آموزش عامل مهم کاهش حوادث

سید محمد ذوالفقاری مدیرعامل تابان شهر و شرکت تابان تابلو در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری HSE گفت : شرکت تابان شهر در سال 1353 تاسیس شد و تاکنون در پروژه های عمرانی از جمله بیمارستانی ، درمانی ، پروژه های راه ، پل ، سد و سایر زمینه های مزتبط فعالیت داشته است . شرکت تابان تابلو ده سال بعد از تابان شهر تاسیس شده است و در سطح کشور در خدمت پروژه های نیروگاهی ، نفت ، گاز ، بیمارستان ها و ... در حال فعالیت است .

 

وی افزود : در شرکت تابان شهر خوشبختانه با پیگیری مهندس سروریان ، سازمان HSE را تشکیل داده و برای تمام پروژه ها و به تناسب نفرات در زمینه HSE ، در جهت رعایت بهداشت و درمان ، ضایعاتی که به محیط زیست وارد می شود ، برای سلامت پرسنل ،  تمام تلاش خود را در جهت جلوگیری از بروز حوادث به کار بستیم .وبا پیگیری و ارتقاء واحد HSE شرکت و با انجام کارهای تحفیفاتی در این حوزه از هر کوششی برای سلامت انسان ها ، برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از هدر رفتن آب بتوانند داشته باشند استفاده خواهیم کرد

 

وی خاطر نشان کرد : توصیه می کنم شرکت های بزرگ برای بحث HSE به طور جدی  هزینه و پیگیری کنند ، چون سازمان HSE به عنوان یکی از نیازهای هر سیستمی و یکی از نیازهای کشور بتواند خدمات خود را ارائه کند . انسان های صاحب موفقیت ، بدبین نبودند ، عاشق ، دلسوز و پیگیر، منافع دیگران را هم محترم شمردند و به کشور خود ، آب و خاک اعتقاد راسخ داشتند .

 

آموزش نکات ایمنی عامل مهم کاهش حوادث است

 

محسن سروریان مدیر HSE شرکت تابان شهر و تابان تابلو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری HSE گفت : وضعیت HSE در کشور رو به رشد است و پیشرفت خوبی در این حوزه داشتیم با توجه به اینکه تعداد افراد و دانشجویان متخصص HSE در پروژه ها مشغول به کار شده اند . در حال حاضر به سطحی که می خواهیم ، نرسیده ایم ولی در آینده به سطحی خواهیم رسید که مشکل خاصی در جامعه نداشته باشیم .

 

وی ادامه داد : وضعیت HSE خوشبختانه در شرکت تابان شهر با توجه به سابقه ای که داشته و دارد که این امر در حدود شش پروژه عمرانی در سطح ایران می باشد، قابل قبول است و در تمامی پروژه ها تقریبا بدون حادثه فعالیت می کنیم . بحمدالله در شرکت تابان شهر ، فرهنگ HSE به سطحی رسیده که از مدیرعامل تا تمام کارگران متوجه این موضوع شده اند که بایستی به HSE و ایمنی احترام بگذارند و در کارهای خود حتما رعایت مسائل ایمنی را داشته باشند . بحث آموزش در شرکت خیلی خوب بوده و عامل اصلی کمی حوادث در این شرکت ، بحث آموزش هایی است که در این شرکت دایر کردیم و افراد به طور مطلوب در حال کار کردن هستند .

 

وی تاکید کرد : مهمترین موارد در پروژه ها سه عامل است و اولین عامل خطر در پروژه ها ، مسئله برق گرفتگی است ، به این مسئله باید توجه کنیم که در زمان احداث ، تجهیز کارگاه موارد غیرایمن را رفع کنیم ،  مسئله مهم دیگری که می تواند در پروژه های عمرانی خیلی مهم باشد ، کار در ارتفاع است ، کار در ارتفاع را توانستیم به سطحی رسانیم که در نصب داربست  استفاده مطلوبی از لوازم حفاظت فردی داشته باشیم . سومین عامل باربرداری و جرثقیل ها هستند . اگر بتوانیم این سه عامل را کنترل کنیم  می توان گفت که اکثر موارد ایمنی در کارگاه را رعایت کرده ایم .

 

وی خاطر نشان کرد : خوشبختانه شرکت ها به این موضوع پی بردند که HSE هزینه نیست ، شرکت ها در حال حاضر می دانند ، بالاترین سرمایه شرکت ها ، نیروی انسانی سالم آنها است و این خیلی برای آنها مهم شده است و از افرادی استفاده کنند که در سلامت کامل به سر می برند و سلامتی آنها را حفظ کنند . در شرکت ها این بحث خیلی داغ است .و از نظر فرهنگ سازی شرکت ها فهمیدند به مسئله HSE خیلی اهمیت باید بدهند .

 

مصاحبه : مریم محمدعلیزاده – محمد رفائیان

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun