• پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  • الخمیس ١١ جمادی الاولی ١٤٤٠
  • Thursday, January 17, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   73152 تاریخ انتشار: 
جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶
- 21:15 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/01/04
 
 
کارآفرینی و توسعه علوم بهداشتی در همایش تازه های علوم بهداشتی
دهمین همایش تازه های علوم بهداشتی 20 اردیبهشت ماه96 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می گردد
کارآفرینی و توسعه علوم بهداشتی در همایش تازه های علوم بهداشتی

مهندس زهرا پنجعلی دبیر علمی،دهمین دوره تازه های علوم بهداشتی کشور، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری HSE گفت : همایش تازه های علوم بهداشتی یک حرکت و تلاش دسته جمعی دانشجویان رشته های مرتبط بهداشت  است که سال ها است در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با حمایت معاونت های پژوهشی، بسیج، نهاد رهبری دانشگاه و نیز اساتید دانشکده بهداشت برگزار می گردد. این همایش نمود واقعی جنبش ها و برنامه های دانشجویی است که در مقیاس ملی برگزار می گردد و علی رغم دانشجویی بودن آن، از سوی کارکنان مراکز بهداشت، بهداشت کاران صنعتی، جامعه پزشکی و پرستاری و نیز اساتید مورد استقبال قرار گرفته است. دکتر رمضانخانی رئیس دانشکده بهداشت و مدیر گروه محترم گروه آموزش بهداشت و ارتقای سلامت  دانشگاه ، ریاست این همایش را به عهده دارد و سایر اعضای فعال از دانشجویان دانشکده بهداشت شهید بهشتی می باشند. در سالهای اخیر متولی این همایش بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده است.

 

وی افزود : شعار متفاوت همایش امسال با عنوان"دانشجوی توانمند امروز، کارآفرین توانای فردا" رویکرد دبیران را به سمت کارآفرینی و توسعه علوم بهداشتی به خصوص در راستای ارائه خدمات علمی و دانش بنیان توسط متخصصان جامعه بهداشتی را به خوبی نشان می دهد. همایش امسال میزبان شرکت های دانش بنیان در زمینه علوم بهداشتی بوده که آینده و راه روشن کارآفرینی را به دانشجویان نشان می دهد.


وی ادامه داد : همایش تازه های علوم بهداشتی در طول 9 دوره پیش شاهد مدیریت و تلاش شبانه روزی دبیران خود بوده که همین مسئله کمک کرده تا سال به سال توسعه یافته و بازوهای علمی خود را در سراسر کشور باز کند و همانند سال های قبل پذیرای مقالات علمی دانشجویان و اساتید بوده این همایش امسال یک قدم به جلو رفته وسیستم دریافت مقالات، داوری و نتایج را به صورت آنلاین وسیستماتیک طراحی نموده است. همچنین شعار متفاوت همایش امسال با عنوان"دانشجوی توانمند امروز، کارآفرین توانای فردا" رویکرد دبیران را به سمت کارآفرینی و توسعه علوم بهداشتی به خصوص در راستای ارائه خدمات علمی و دانش بنیان توسط متخصصان جامعه بهداشتی را به خوبی نشان می دهد. همایش امسال میزبان شرکت های دانش بنیان در زمینه علوم بهداشتی بوده که آینده و راه روشن کارآفرینی را به دانشجویان نشان می دهد.


وی تصریح کرد : در حال حاضر بیش از 210 مقاله در علوم مختلف دریافت شده است که تحت داوری قرار دارند. مهلت اولیه ارسال مقالات 25 اسفند ماه سال جاری بود که در حال حاضر به دلیل استقبال دانشجویان و درخواست های مکرر تا پایان فروردین ماه 96 تمدید گردید. دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقه مند می توانند با مراجعه به سایت همایش (Ihsc.bsbmu.ir) فرمت مقالات را دریافت کرده و چکیده مقالات خود را در سایت بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است نتیجه داوری مقالات هفته اول اردیبهشت ماه مشخص می گردد و شرکت کنندگان می توانند از نتیجه داوری مقاله خود مطلع گردند.


پنجعلی درباره بخش های مختلف این رویداد تصریح کرد : دهمین همایش تازه های علوم بهداشتی در نظر دارد علاوه بر رویداد اصلی، شامل 4 پنل بهداشت حرفه ای، محیط، عمومی و اپیدمیولوژی می باشد، هر پنل شامل سخنرانی اساتید و افراد برجسته در آن زمینه بوده و سپس مقالات برگزیده به صورت سخنرانی ارائه می گردد. در حاشیه برنامه نیز غرفه های شرکت های کارآفرین و دانش بنیان دایر است. علاوه بر این هر پنل به صورت اختصاصی یک نشست تخصصی یا کارگاه آموزشی در نظر گرفته است که برنامه دقیق ارائه برنامه ها به زودی از طریق سایت همایش و کانال تلگرام (@tazeha10) آن منتشر می شود.


وی بیان کرد : این همایش برای شرکت کنندگان و همکاران همایش گواهی صادر می نماید. لازم به ذکر است شرط ارائه گواهی برای شرکت کنندگانثبت نام در سایت و حضور در روز همایش می باشد. لازم به ذکر است گواهی مربوط به داوران، اعضای کمیته علمی، اعضای کمیته اجرایی، ارائه دهنگان پوستر، ارائه دهندگان سخنرانی، پوستر و سخنرانی برتر به تفکیک صادر می گردد و به امضای رئیس همایش (دکتر رمضانخانی)، رئیس دانشگاه (دکتر پیوندی)، دبیر همایش (مهندس مجید حاجی بابایی) و دبیر علمی (مهندس زهرا پنجعلی) می رسد.


وی خاطر نشان کرد : به عنوان دبیر علمی شاهد تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر اعضای کمیته علمی و اجرایی هستم. این همایش را از جنس دانشجو و مطالبات آنها می باشد. دانشجویان بدون چشم داشتی تنها با امید ایجاد یک جامعه علمی بهتر و دریافت جایگاه واقعی اجتماعی خود در کنار سایر رشته ها در این همایش یا کمیته ها شرکت کرده و در یک اجتماع تقریباً بی نظیر در حوزه علوم بهداشتی یافته های جدید علمی خود را به اشتراک میگذارند. این همایش متشکل از صدها دانشجوی مقطع دکتری تخصصی(Ph.D)، کارشناسی ارشد و کارشناسی می باشد که با یک هدف آن هم تعالی جامعه دانشجویان علوم بهداشتی می باشد. هیچ محدودیتی برای شرکت کنندگان فارغ التحصیل و یا شاغلین جامعه بهداشتی وجود ندارد و امید است این همایش هر سال به اهداف عالی خود نائل شود و اتحادی برای بهبود جامعه علمی و اجرایی بهداشتی در سراسر ایران باشد.


مصاحبه : محمد رفائیان


نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun