• چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
  • الاربعا ١٤ ربیع الثانی ١٤٤١
  • Wednesday, December 11, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   73282 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
- 22:10 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/01/28
 
 
ارائه دستاوردهای علمی در هشتمین کنگره بین المللی سلامت درحوادث و بلایا
هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا به همت بسیج جامعه پزشکی کشور 2 تا 4 اردیبهشت ماه 96 با شعار محوری شناخت خطر بلایا در دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران برگزار می گردد
ارائه دستاوردهای علمی در هشتمین کنگره بین المللی سلامت درحوادث و بلایا

دکتر مالمیر مسئول دبیرخانه اجرایی هشتمین کنگره بین المللی سلامت درحوادث و بلایا ذر گفتگو با پایگاه خبری HSE گفت : کنگره دوسالانه و بین المللی سلامت درحوادث و بلایا  اکنون در هشتمین دوره خود می‌تواند این ادعا را داشته باشد، که از مرز یک کنگره علمی صرف عبور کرده و تبدیل به پدیده­ای تاثیرگذار، فراگیر و بالنده شده است که در هر دوره محصولاتی پربرکت و ماندگار از خود به یادگار گذاشته است. از جمله این محصولات می توان به قانون تأسیس سازمان مدیریت بحران کشور و راه­‌ اندازی دوره دکتری سلامت در بلایا و فوریت‌ها اشاره کرد. از دستاوردهای غیرملموس ولی بسیار پراهمیت این کنگره می‌توان گرد هم آمدن اکثریت قریب به اتفاق خبرگان، اندیشمندان، دانشگاهیان و صاحبان دانش و تجربه را حول محور بسیج جامعه پزشکی مورد توجه قرار داد.


وی ادامه داد : این کنگره در سیر تحولی خود همگام با پیشرفت دانش مدیریت بلایا در کشور دچار تغییرات به نسبت قابل توجهی در رویکرد، محتوا، شعار و حتی نام خود شده است. با جدا شدن مفاهیم پزشکی و درمانی صرف و راه اندازی کنگره­‌های ارزنده‌ای چون کنگره ملی تروما و کنگره ملی طب رزم و... که ناشی از پیشرفت علمی و تخصصی شدن مفاهیم اولیه این حوزه بوده است، کنگره بین‎المللی سلامت در حوادث و بلایا به طور تخصصی به مباحث مدیریتی نظام سلامت در اداره حوادث و بلایا می‌پردازد.

 

وی افزود : محورهای این گنگره شامل :  ارزیابی خطر حوادث و بلایا: چالش ها و راهکارها ، نقش مدل سازی، آینده پژوهی، دانش و فناوری های نوین در شناخت خطر، آموزش کاهش خطر و الگوهای آموزشی موثر در حوادث و بلایا ، مدیریت خطر در برابر مدیریت حادثه: تغییر رویکرد ، زنجیره فرماندهی و هماهنگی درحوادث و بلایا ، مشارکت اجتماعی و کاهش خطر درحوادث و بلایا ، تاب آوری و توسعه پایدار ، شناخت خطر حوادث و بلایا و اقتصاد مقاومتی ، شناخت خطر حوادث ترافیکی ، شناخت خطر و تغییراقلیم ، شناخت خطر و جنبه های سلامت پدافند غیرعامل ، اخلاق، عدالت و تعهد در حوادث و بلایا ، اقدامات بشر دوستانه بین المللی و شناخت خطر حوادث و بلایا ، سلامت روانی اجتماعی در حوادث و بلایا ، شناخت خطر و مداخلات خاص درمانی در بلایا و درس آموخته های حوادث و بلایای ایران است.

 

وی تصریح کرد  : در این همایش  دستگاههای مختلفی نظیر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، سازمان تامی اجتماعی ، دانشگاه علوم پزشکی ایران ، و سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور مشارکت خواهند داشت و متخصصین بیش از 10 کشور از سراسر دنیا نیز در این کنگره حضور دارندو همچنین آژانس های بین المللی با حضور فعال در مباحث علمی به ارائه آخرین یافته های علمی در این حوزه خواهند پرداخت .

 

وی خاطرنشان کرد : حوادث اخیر در کشور بویژه حادثه پلاسکو نشان داد که این هدف باید به گفتمان روز در حوزه حوادث وبلایا مبدل گردد تا کلیه مدیران اجرایی و سیاستگذاران در حوزه مدیریت بحران این مهم را درک کرده و به یک باور قلبی در این حوزه برسند تا شاهد حوادث تلخی نظیر حادثه پلاسکو نباشیم.

 

 


 

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun