• سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
  • اثلاثا ٦ شوال ١٤٣٩
  • Tuesday, June 19, 2018
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83630 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶
- 22:19 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/05/05
 
 
زباله دان اهواز باز هم دچار آتش سوزی شد
مدفن پسماندهای اهواز از شب گذشته باز هم دچار آتش سوزی شده و دود همه منطقه و روستاهای اطراف را فراگرفته است.
زباله دان اهواز باز هم دچار آتش سوزی شد

بخشدار غیزانیه روز پنجشنبه  با تایید این خبر اظهار کرد: این آتش سوزی در زمین پسماند اهواز در نزدیکی روستای 'صفیره' از شب گذشته آغاز شده و از بامداد شدت گرفته است.
شاهین هاشمی با اشاره به تاثیر این آتش سوزی بر روستاهای اطراف گفت: نزدیک ترین روستا به مدفن پسماند اهواز در فاصله 500 متری است و هر نوبت که این محل دچار آتش سوزی می شود دود تا شعاع 20 کیلومتری اطراف روستاها را فرا می گیرد.
به گفته وی روستاهای صفیره، ملیگط، مشرحات، فضله، حیاویه، حفیره بیت علی، رحمانیه، بیوض و نزهه با جمعیت هفت هزار نفر در معرض آلودگی ناشی از دود و دفع غیربهداشتی زباله هستند.
وی با بیان اینکه هر ساله مدفن پسماند شهرداری اهواز با گرم شدن هوا دچار آتش سوزی می شود، افزود: با توجه به جلساتی که پس از آتش سوزی شدید سال گذشته برگزار شد و مصوبات این جلسات، انتظار می رفت که اقداماتی برای جلوگیری از تکرار این حادثه اتخاذ شود.
بر اساس این گزارش سایت جدید دفن پسماند اهواز در نزدیکی روستای 'صفیره' در بخش غیزانیه این شهرستان، از سال 91 و با تعطیل شدن مدفن قدیمی پسماند در منطقه 'برومی' راه اندازی شده است.
روزانه یک هزار تن زباله شهر اهواز به سایت پسماند اهواز منتقل می شود. اگر چه روش به کار گرفته در این سایت (روش نیمه هوازی موسوم به فوکوئوکا) قرار است مانع از آلودگی زیست محیطی شود اما به دلیل دفن غیراصولی زباله، آلودگی ها همچنان ادامه دارد. به ویژه در فصل گرما این سایت دچار حریق می شود که گاهی تا 15 روز به درازا می کشد.
همچنین دود شدید ناشی از آتش سوزی شدید در مدفن پسماند در پنجم تیرماه 95 که برخی مناطق شرقی اهواز را هم فراگرفته بود موجب کاهش دید و اختلال در پروازهای فرودگاه اهواز شده و چند پرواز را به تاخیر انداخته بود.
بخش غیزانیه یکی از سه بخش تابعه شهرستان اهواز است که در شرق اهواز در مسیر ماهشهر، رامشیر و رامهرمز واقع شده است.
این بخش 96 روستا و بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع : ایرنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun