• چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • الاربعا ٧ شوال ١٤٣٩
  • Wednesday, June 20, 2018
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83753 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
- 10:57 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/06/11
 
 
کاهش 11 هزار نفری تلفات تصادفات/ خواب آلودگی علت اصلی واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی
رئیس پلیس راهور ناجا گفت:تعداد جانباختگان تصادفات رانندگی از 27 هزار نفر به 16هزار نفر رسیده است.
کاهش 11 هزار نفری تلفات تصادفات/ خواب آلودگی علت اصلی واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی

به گزارش پایگاه خبری HSE :  سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری که امروز(شنبه)برگزارشد،با تبریک دهه ولایت اظهار داشت: از سال 84 تا کنون شاهد کاهش جانباختگان در جاده ها هستیم و تعداد جانباختگان در جاده های کشور از 27هزار نفر به 16هزار نفر رسیده است.

وی افزود: سه عامل مهم خودرو ،جاده و انسان در تصادف نقش مهمی دارند و موضوع کاهش جانباختگان و حوادث رانندگی یکی از مهم ترین موضوعات کشور است چرا که امروز بیشتر افراد جامعه یا مسافر یا راننده هستند.

سردار مهری گفت:به ایام پایانی شهریور و پایان سفر های تابستانی نزدیک می شویم که در این ایام تعداد تصادفات رانندگی با افزایش سفر ها زیاد می شود.

وی افزود: روز گذشته شاهد یک تصادف رانندگی در جاده میناب بودیم که علت آن خواب آلودگی راننده و عدم توجه به جلو بوده که در این حادثه 7دانش آموز و راننده و کمک راننده جان خود را از دست دادند.

وی افزود:شرایط را فراهم کردیم تا شیوه نامه مسافرت های اردو های دانش آموزی تغییر کند تا شاهد کاهش این گونه حوادث باشیم.

 

کاهش 5 درصدی جانباختگان در سفرهای تابستانی

 

سردار مهری گفت:در دوماه گذشته شاهد کاهش 5درصدی جانبا ختگان  در سفر های تایستانی بودیم.

رئیس راهور ناجا با بیان اینکه طرح تابستانی یکی از مهم ترین طرح های پلیس راهور است که تا پایان تابستان ادامه دارد، گفت:پیش بینی می شود تا پایان سال 2میلیون خودرو به جاده های کشور افزوده شود.

وی با اشاره به افزایش وسایل نقلیه در پنج ماهه گذشته افزود: در این 5ماه 16/5درصد معادل 769هزار وسیله نقلیه به جاده ها وارد شده است که افزایش تعداد وسایل نقلیه افزایش تصادفات را به همراه دارد.

سردار مهری گفت:در حادثه روز گذشته با سامانه پایش جاده ها(سپهتن) متوجه شدیم که خواب آلودگی علت تصادف بود.

 وی ادامه داد:محور اصلی پلیس اجرای طرح تابستانی است تا تعداد تصادفات رانندگی کاهش پیدا کند تا شاهد جانباختن هموطنان در جاده ها نباشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که پلیس برای تکرار نشدن حوادثی مانند تصادف هرمزگان چه تدابیری دارد؟ گفت:از نظر تعداد راننده شرایط فراهم بود و در اتوبوس دو راننده وجود داشت و خوردو هم شرایط مناسب داشت.

وی با بیان اینکه ما نمی توانیم مانع مسافرت ها در شب بشویم، ادامه داد: اتوبوس ها باید حتما دو راننده داشته باشند که در اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی دو راننده حضور داشت که  متاسفانه یکی از آنها جان خود را از دست داد.

سردار مهری با اشاره به اینکه خودرو با سرعت مجاز 85کیلومتر در ساعت در حال حرکت بود،بیان کرد:عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی علت حادثه بوده که در سامانه سپهتن به وضوح نشان داده شد.

وی در رابطه با تعداد دانش آموزانی که در اتوبوس حضور داشتند،گفت:تعداد دانش آموزانی که در اتوبوس حضور داشتند مجاز بود.

 

لزوم اجرای شیوه نامه سفرهای راهیان نور برای اردوهای دانش آموزی

 

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: شیوه نامه سفرهای راهیان نور تهیه شده است که باید این شیوه نامه را برای اردوهای دانش آموزی هم اجرا کنیم.
سردار مهری گفت:در تمام شهرهای کشور شاهد پارک های ترافیک هستیم که مربیان در این پارکها آموزش قوانین را در دستور کار خود دارند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun