• چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • الاربعا ٧ شوال ١٤٣٩
  • Wednesday, June 20, 2018
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83767 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
- 19:49 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/06/20
 
 
مجمع خیرین محیط زیست تشکیل شود
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی و حمایت خیرین در حفظ محیط زیست و رفع چالش های آن، پیشنهاد داد که مجمع خیرین محیط زیست تشکیل شود.
مجمع خیرین محیط زیست تشکیل شود

به گزارش پایگاه خبری HSE :  عیسی کلانتری در جمع مجمع خیرین کشور با اشاره به شرایط دشوار و بحران‌های متعدد حوزه محیط زیست کشور، الزام به توسعه پایدار را تنها راه خروج از این بحران‌ها و حفظ محیط زیست کشور دانست.

وی با مرور سابقه همکاری میان سازمان حفاظت محیط زیست و خیرین همچون نذر طبیعت گفت: با توجه به گستردگی حوزه محیط زیست، خیرین می‌توانند در بسیاری از موضوعات این حوزه همکاری داشته باشند.

کلانتری ضمن تاکید بر ضرورت بهبود شرایط معیشتی و ارتقای جایگاه شغلی محیط بانان به عنوان حافظان خط مقدم طبیعت ایران تصریح کرد: بخشی از کمک‌های خیرین می‌تواند به بخش محیط بانی کشور تعلق گیرد که رفع نواقص تجهیزاتی محیط بانان از آن جمله است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی، حفظ محیط زیست وظیفه آحاد جامعه است و سازمان حفاظت محیط زیست و دولت به تنهایی قادر به انجام آن نخواهند بود، خاطرنشان کرد: ضروری است برای تحقق این اصل از تمام ظرفیت‌های مدنی و مردمی کشور بهره بگیریم البته باید زیرساخت‌های لازم برای مشارکت مردم در این عرصه نیز فراهم شود.  

بنابراین گزارش، هومان لیاقتی - مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست- در این نشست با تشریح روند شکل گیری صندوق ملی محیط زیست، گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته تاکنون و برنامه های آتی این صندوق ارائه داد. 

لیاقتی اشاره‌ای هم به شرایط صندوق های مشابه در سایر کشورها به ویژه کشورهای اروپای شرقی کرد و گفت: در بسیاری از کشورهای صنعتی، راهکارهای بسیاری برای مشارکت مردم در حفاظت و حمایت از محیط زیست اجرایی می شود که می تواند توسط ایران نیز الگوبرداری شود.

وی با ذکر نمونه فعالیت‌های بنیاد سوکوف آلمان اظهار کرد: این بنیاد ضمن آنکه بسیاری از مناطق اشغال شده ارتش سرخ شوروی را به مناطق تحت حفاظت در کشورهای آلمان و لهستان تبدیل کرد به استفاده مطلوب اقتصادی از این مناطق و چگونگی حفظ محیط زیست همچنین فعالیت‌های اقتصادی، اشتغال و کارآفرینی در بخش محیط زیست کشور پرداخت.

بوربور - رئیس هیات مدیره مجمع خیرین کشور که بانی این نشست بود-  پس از تشریح تشکیلات مجمع، علاقمندی خیرین کشور را برای فعال شدن در بخش محیط زیست اعلام کرد.

وی افزود: تشکیل نخستین مجمع خیرین محیط زیست در تهران و توسعه آن به سراسر کشور از جمله اولویت‌های کاری مجمع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام) بوربور همچنین از علاقه‌مندی این مجموعه به بسط همکاری با صندوق ملی محیط زیست خبر داد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun