• یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الاحد ٧ رمضان ١٤٤٢
  • Sunday, April 18, 2021
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83876 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶
- 12:41 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/07/17
 
 
وقوع 3 درصد ازحوادث کار منجر به فوت در شهرک‌های صنعتی
مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌گوید: ۳ درصد از آمار منجر به فوت حوادث کار در سال 95 کشور در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی رخ داده است.
وقوع 3 درصد ازحوادث کار منجر به فوت در شهرک‌های صنعتی

به گزارش پایگاه خبری HSE :  «همایون توفیقی» در جریان برگزاری همایش سراسری روز آتش‌نشانی و ایمنی مدیران ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی که در شهرک صنعتی اشتهارد البرز برگزار شد، گفت: کل حوادث کار منجر به فوت در سال 95 در کشور، یکهزار و ۴8۰ مورد بوده که از این تعداد ۳درصد در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بیش از5۰ درصد اشتغال با 8۰۰ هزار نفر نیرو در صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی است آمار ۳درصد رقم بالایی نیست.

توفیقی گفت: در سال گذشته ۲5۲ حادثه در شهرک ها و نواحی صنعتی داشته‌ایم که از این رقم بیش از 5۰درصد مربوط به حریق است، از ابتدای سال جاری تاکنون نیز تعداد حوادث در شهرک های صنعتی ۱۰9 مورد بوده که میزان حوادث ناشی از حریق کاهشی ۱۰درصدی داشته است.

توفیقی ادامه داد: سایر حوادث به سقوط از ارتفاع، برخورد اجسام سخت، گاز گرفتگی و برق گرفتگی مربوط است.

مدیر ایمنی،بهداشت،محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه با بیان اینکه درشهرک ها و نواحی صنعتی ایمنی بر مبنای پیشگیری است اضافه کرد: آموزش، ترویج درس آموزی حوادث رخ داده و ممیزی HSEE ازجمله گزینه‌های ایمنی برمبنای پیشگیری است.

توفیقی ادامه داد: ممیزی برای واحدهای صنعتی از سال 95 کار خود را شروع کرده که درسال گذشته، 5 هزارو 7۰۰ واحد صنعتی ممیزی آنها انجام و در سال 96نیز مقرر شده 7 هزار واحد ممیزی آنها صورت گیرد.

وی گفت: در این ممیزی‌ها کانون‌های خطر در شهرک‌های صنعتی شناسایی، به واحدهای صنعتی اعلام و موظف به برطرف ساختن این نواقص هستند، در صورتی که نسبت به رفع این نواقص اقدام نشود واحد صنعتی به ارگان‌های ناظر معرفی می‌شوند.

توفیقی در ادامه بیان داشت: در بخش درمان در داخل شهرک‌های صنعتی در کل کشور، ۲۱۱ ایستگاه آتش نشانی و امداد و نجات با ۲56 ماشین آتش‌نشانی مجهز به تجهیزات مستقر هستند و ۳۰ مرکز طب کار و درمانگاه نیز در شهرک‌های صنعتی مشغول خدمات‌رسانی به واحدهای صنعتی می‌باشند.

 

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun