• پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • الخمیس ١٨ شوال ١٤٤٣
  • Thursday, May 19, 2022
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84002 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶
- 14:49 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/08/13
 
 
تشکیل کمیته‌های تحقیق از حوادث اخیر صنعت نفت
عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار می گوید در جلسه پیش‌روی این شورای عالی پیگیر تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی حوادث اخیر پالایشگاه نفت تهران و سکوی نفتی رگ سفید خواهیم بود.
تشکیل کمیته‌های تحقیق از حوادث اخیر صنعت نفت

به گزارش پایگاه خبری HSE : «علی اصلانی» عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار با اشاره به حوادث اخیر پالایشگاه نفت تهران و میدان نفتی رگ سفید شهرستان گچساران، گفت: برای روشن شدن ابعاد این دو حادثه باید مانند پیگیری‌حادثه معدن زمستان یورت اقدام کنیم و از سوی شورای عالی حفاظت فنی، کمیته‌های حقیقت یابی را  تشکیل دهیم.

وی با بیان اینکه تاکنون از طریق شورای عالی حفاظت فنی برای بررسی این دو حادثه تصمیمی مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت یاب گرفته نشده است، افزود: به صورت مرتب جلسات شورای عالی حفاظت فنی هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود و پیگیری می‌کنیم تا در جلسه این هفته شورای عالی حافظت فنی، چنین کمیته‌هایی با حضور نمایندگان کارگری مسئول بررسی حوادث اخیر نفتی بشوند.

اصلانی گفت: با این حال حتی اگر هم چنین کمیته‌ای تشکیل شود، بازهم نمایندگان کارگران در آنها حضور ندارند تا به اسناد و مدارک حادثه دست یابند و آنها را به اطلاع جامعه کارگری برسانند.

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور افزود: عضویت نمایندگان کارگران در کمیته‌های تحقیق شورای عالی حفاظت فنی منوط به مصوبه‌ای جداگانه است که تاکنون فقط در ارتباط با حوادث نادری مانند بررسی حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت اتفاق افتاده است.

وی در ادامه در خصوص بازرسی‌های سرزده بازرسان ادارت کار از محیط‌های کارگاهی، گفت: در بخش بازرسی‌ها اگرچه تلاش شده است که نظارت مستمری بر روی عملکرد کارفرمایان و پیمانکاران وجود داشته باشد با این حال تعداد بازرسان کار محدود است و آنها وقت نمی‌کنند که به همه جا سر بزنند.

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور افزود: افزایش تعداد بازرسان کار ضروری است و با توجه به ابعاد حوادث کار و تاثیرات ناگوار آن بر روی افکار عمومی بهتر است که دولت از هر طریقی که شده این مسئله را در هیات دولت بررسی کند.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun