• دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • الاثنین ١٤ شوال ١٤٤٠
  • Monday, June 17, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84611 تاریخ انتشار: 
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷
- 10:34 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/07/13
 
 
7هزار تن قربانی تصادفات در کشور از ابتدای امسال
رییس اورژانس کشور با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون 7 هزار نفر در تصادفات رانندگی جان باخته‌اند، گفت: اولین علت مرگ در سنین ۱5 تا ۱7 سال، حوادث رانندگی است.
7هزار تن قربانی تصادفات در کشور از ابتدای امسال

دکتر پیرحسین کولیوند امروز در دومین همایش یادبود قربانیان حوادث رانندگی با اشاره به اینکه با دو مدل قربانی در حوادث ترافیکی ویژه کودکان مواجه هستیم،   گفت: اولین دسته، قربانیانی هستند که به صورت ناخودآگاه دچار حادثه شده و حتی ممکن است جان خود را از دست دهند.  اولین علت مرگ در رنج سنی ۱5 تا ۱7 سال حوادث ترافیکی است.

کولیوند با بیان اینکه در سنین ۱۰ تا ۱۴ سال، سومین علت مرگ حوادث ترافیکی است، گفت: همچین در رنج سنی 5 تا 9 سال حوادث رانندگی چهارمین علت مرگ است.

وی با اشاره به اینکه دسته دومین قربانیان در حوادث رانندگی کسانی هستند که به طور غیر مستقیم قربانی می‌شوند، گفت: برای مثال فرزندی که پدر، مادر یا سایر اعضای خانواده خود را از دست می‌دهند جزو این دسته هستند.  این قشر تا مدت‌ها دچار مشکلات روحی و روانی می‌شوند. این افراد پس از،  از دست دادن سرپرست خانواده ممکن است که در زندگی خود دچار نوساناتی شوند.  تمام دستگاه‌ها باید بنا را بر کاهش این حوادث گذاشته تا در این زمینه قربانی نداشته باشیم.

کولیوند با تاکید بر اینکه باید در زمینه آموزش و فرهنگسازی  تلاش کنیم، گفت: برخی از مصدومان حوادث رانندگی باید سال‌ها درمان شوند و این جدای مسائل روانی و اقتصادی، خانواده این افراد را تا مدت‌ها درگیر می‌کند.

رییس اورژانس کشور در ادامه تاکید کرد: خدمات درمانی و فوریت‌های پزشکی باید توسعه یابد و با سرعت و کیفیت بیشتری انجام شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه از ابتدای سال تاکنون 7 هزار نفر در حوادث رانندگی جان باخته‌اند، گفت: باید تمام دستگاه‌ها در کنار هم تلاش کنند تا این حوادث تلخ و ناگوار کاهش یابد.

به گزارش ایسنا، همچنین سلیمانی - رییس بیمه مرکزی نیز در این مراسم گفت: روزانه ۴۳ تن در حوادث رانندگی جان می‌بازند و 9۰۰ نفر مجروح می‌شوند که این آمار نگران کننده است. متاسفانه سهم خسارت جانی در تصادفات رانندگی در موتورسیکلت‌ها  96 درصد است.

افزایش چشمگیر خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی

 

وی ادامه داد: خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی از 5۳۰۰ میلیارد تومان در سال 9۲ به حدود 89۰۰ میلیارد تومان در سال 96 افزایش یافته است.

رییس بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه باید در زمینه امنیت و سلامت جامعه تلاش کرد، گفت: خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی در سال 9۲ حدود 5۳۰۰ میلیارد تومان، در سال 9۳ حدود 7۰۰۰ میلیارد تومان و در سال 96 حدود 89۰۰ میلیارد تومان بود.

سلیمانی تصریح کرد: سهم خسارت جانی سواری‌ها در تصادفات رانندگی 87 درصد و خسارت مالی ۱۳ درصد است.  متاسفانه سهم خسارت جانی در تصادفات رانندگی در موتورسیکلت‌ها  96 درصد و خسارت ‌مالی چهار درصد است.

وی در پایان تاکید کرد: تقویت بخش نظارتی در حوزه‌های راهداری، فرهنگ سختگیرانه برای دریافت گواهینامه و ایجاد استراحتگاه‌های مناسب در طول مسیر برای کاهش تصادفات ضروری است.

به گزارش ایسنا در اختتامیه این همایش به تعدادی از هنرمندان و ورزشکاران کشور حکم سفیر راهنمایی و رانندگی برای کاهش حوادث و سوانح اهدا شد.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun