• جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
  • اجمعه ٥ رجب ١٤٤١
  • Friday, February 28, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84858 تاریخ انتشار: 
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸
- 23:22 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/06/23
 
 
اهدا صد کفش و کلاه ایمنی به کارگران ساختمانی / کاهش 30 درصدی حوادث کار در کرمان
اسماعیلی از کاهش حوادث کار در استان کرمان خبر داد و گفت: ایمنی یکی از عوامل مهم در بهره‌وری تولید است.
اهدا صد کفش و کلاه ایمنی به کارگران ساختمانی / کاهش 30 درصدی حوادث کار در کرمان

، نشست تخصصی مسئولین ایمنی، بازرسان کار و روسای بازرسی کار یازده استان در استان کرمان برگزار شد؛ موضوع اصلی این نشست، ایمنی با تاکید بر اهمیت ایمنی در  معادن زیرزمینی بود.

 رضا اسماعیلی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان) در رابطه با نتایج نشست گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از استان‌های مختلف با این هدف که با ارتقای سطح آموزش مسئولین امینی و بازرسین کار بتوانیم از حوادث ناشی کار  به خصوص در بخش معادن جلوگیری کنیم، در این نشست شرکت کردند.

اسماعیلی افزود: 5۰۰ معدن زیرزمینی و روزمینی در کشور وجود دارد که 5۰۰ عدد از آنها در کرمان قرار دارند؛ بحث ایمنی معادن بحث حساسی است؛ تولید در این بخش باید با بهترین کفیت و کمترین قیمت انجام شود؛ یکی از آیتم‌ها «ایمنی» است که هزینه‌ها را بالا می‌برد؛ لذا هرچه در بحث ایمنی معادن فعال شویم و نظارت و اجرای قانون را بیشتر کنیم، در کاهش هزینه‌های تولید و بهره‌وری کارگران و کاهش قیمت تمام شده تاثیر دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه یکی از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کار؛ صیانت از نیروی کار است که مهمترین مولفه در این صیانت، رعایت ایمنی و حفظ سلامتی کارگران است، ادامه داد: معادن از ارکان اصلی اقتصاد هستند و صادرات محصولات معدنی می‌تواند به توسعه ‌همه‌جانبه‌ی اقتصادی و کاستن وابستگی به نفت منجر شود؛ بنابراین توسعه معادن می‌تواند به بهره‌وری اقتصاد، کمک کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در رابطه با بحث ایمنی در استان کرمان گفت: ایمنی معادن در کرمان در سال 97، بهبود یافته و نرخ حوادث کار  ۳۰ درصد نسبت به سال 96 کاهش یافته است؛ در عین حال در حال تلاش برای کاستن هرچه بیشتر از نرخ حوادث کار هستیم.

اهمیت ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی

وی با تاکید بر اینکه یکی از بخش‌هایی که بیشترین حوادث را دارد، کارگاه‌های ساختمانی است و از آنجا که کارگران ساختمانی معمولاً متولی و کارفرمای خاصی ندارند، گفت: در اداره کار استان کرمان در تلاشیم با هکاری انجمن‌ها و نهادهای ذیربط مثل نظام مهندسی و انجمن صنفی کارگران ساختمانی، در زمینه ایمنی کارگران ساختمانی، اقدامات مثبت و موثر انجام دهیم.  

او از طرحی به نام «اهدای لوازم ایمنی به کارگران ساختمانی» نام می‌برد که با مشارکت معین‌های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان انجام شده و در آن، تا امروز صد جفت کفش و کلاه ایمنی به کارگران ساختمانی اهدا شده است.

اسماعیلی ابراز امیدواری می‌کند که این طرح بتواند در آینده‌ای نزدیک گسترش پیدا کند.

 

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun