• پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الخمیس ١٤ رجب ١٤٤٢
  • Thursday, February 25, 2021
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   94914 تاریخ انتشار: 
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
- 18:45 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/08/25
 
 
دستگاه تولید انرژی از زباله در کشور ساخته شد
دستگاه تولید انرژی از زباله به نام انرژاین با هدف کاهش میزان آلودگی محیط زیست و زباله و تولید انرژی و همچنین ایجاد ارزش افزوده و کارآفرینی و کاهش میزان گازهای گلخانه ای و جلوگیری از گرمترشدن زمین با همت متخصصان داخلی ساخته شد.
دستگاه تولید انرژی از زباله در کشور ساخته شد

مهندس سمیه اکبری سازنده دستگاه تولید انرژی از زباله در در گفتگو با پایگاه خبری HSE  در تشریح خصوصیات این دستگاه گفت : این دستگاه دستگاه تولید انرژی از زباله است که با دریافت زباله های غیرپلاستیکی انرژی به صورت گاز و برق و آب بدست می دهد. که در سه فاز خانگی و صنعتی و نیمه صنعتی قابل استفاده است

 

وی افزود :  هدف از ساخت دستگاه کاهش میزان آلودگی محیط زیست و زباله و تولید انرژی و همچنین ایجاد ارزش افزوده و کارآفرینی و کاهش میزان گازهای گلخانه ای  و جلوگیری از گرمترشدن زمین و ... می باشد .شایان ذکر است که این دستگاه علاوه بر تولید انرژی، کود نیز تولید می کند که بسیار غنی و ارگانیک بوده و باعث تقویت خاک می شود .

وی ادامه داد : این دستگاه کاربرد خانگی و صنعتی و نیمه صنعتی داشته و در ظرفیتهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ودر فازهای مختلف تولید دستگاه دارای زمانهای ساخت متفاوتی می باشد مثلا برای فاز خانگی ساخت هر دستگاه حدود ۳ تا 5 روز طول می کشداما در ظرفیتهای بالاتر زمان اجرای پروژه متفاوت است

مهندس اکبری یادآور شد :  بیشتر قطعات این دستگاه داخلی بوده و تعداد قطعات خارجی آن بسیار کمتر است ، این دستگاه مشابه داخلی یا خارجی ندارد و دارای ثبت اختراع در ایران و امریکا می باشد  و ثبت اختراع داخلی دارد و  اکسپت accept  اختراع امریکا اختراع بین المللی uspatent را نیز کسب نموده است که هنوز به صورت انبوه تولید نشده تا میزان صرفه جویی ارزی آن محاسبه شودو  دستگاه در حال تجاری سازی است و فرایند تجاری سازی آن هنوز کامل نشده است و برای تولید هنوز فضایی در اختیارما قرار نگرفته است


وی تصریح کرد : عملکرد این دستگاه باعث کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش زباله بخصوص زباله تر شده و میکروبها و عوامل بیماریزا را از بین می برد و باعث کاهش گازهای گلخانه ای و جلوگیری از گرمترشدن زمین می شود همچنین باعث تقویت خاک شده و ارزش افزوده ایجاد می کند در کنار این موارد باعث حفاظت از جنگلها ودرختان نیز می شود.

وی خاطرنشان کرد :  به دانشجویان و افراد علاقمند در حوزه صنعت و کسب و کار پیشنهاد می کنم که سعی کنند براساس علاقه و استعداد خود استارتاپی راه اندازی کنند تا هم کسب درآمد کنند و هم استعداد و خلاقیت آنها از بین نرود  و در آخر از رسانه و پایگاه خبررسانی سلامت ، ایمنی و محیط زیست  سپاسگزارم و آرزوی موفقیت دارم.

 

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun