کد خبر: 115024
ضرورت تدریس مباحث ایمنی ، سلامت و محیط زیست ازمهدکودک ها تا دانشگاهها
یکی از مهمترین الزامات و ابزارهای فرهنگ سازی و ارتقاء آن در سطح جامعه طراحی سرفصل های درسی با موضوع سلامت، ایمنی و محیط زیست و اجرای آنها برای گروههای هدف مختلف از سطح مهدکودک ها تا دانشگاهها است.

دکتر هاشم ستاره مدرس  سلامت ایمنی و محیط زیست در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری hse اظهارکرد:  بحث  آگاه سازی و آموزش از جمله ابزارهای مناسب در کنار سایر تدابیر است  و اما صرفا نمی توان آموزش را به عنوان یک  راهکار نهایی تلقی کرد.


وی عنوان کرد: استفاده از ابزارهای رسانه ای و تبلیغی ،مثل بیلبوردهای سطح شهروتیزرهای تبلیغاتی مثل هشدارهایی که توسط شرکت ملی گاز ایران   نمایش داده می شوند که البته شاهدکاهش چشمگیر نمایش آنها در سال جاری هستیم می توانند تا حدود زیادی در افزایش آگاهی  افراد  جامعه نقش قابل توجهی داشته باشند .


ستاره افزود: شایان ذکر است که شرکت ملی گاز ایران و همچنین آتش نشانی  تیزرهای بسیار خوب و فنی هستند  که هشدارهای لازم را به مردم می دهندوی تاکید کرد :یکی از مهمترین الزامات و ابزارهای فرهنگ سازی و ارتقاء آن  در سطح جامعه طراحی سرفصل هایی با موضوع سلامت، ایمنی و محیط زیست  و اجرای آنها  برای گروههای هدف مختلف از سطح مهدکودک ها تا دانشگاهها است.این مدرس دانشگاه تاکید کرد :همانطور که در فصل سفر صدا و سیما برنامه ای را به این امر اختصاص می دهند لارم است که در فضل سرما برنامه هایی در امر  نصب و نگهداری در وسایل گرمایشی طراحی و پخش کند. همچنین در راه پیمایی ها  ، هنگام بر گزاری نماز جمعه و در مساجد می توان در قالب های مختلف می توان بر نامه های آگاه سازی و آموزشی ترتیب داد.