کد خبر: 61616
برگزاری همایش ملی توسعه سلامت، ایمنی و محیط زیست در حوزه اماکن تفریحی ، ورزشی ، مذهبی و فرهنگی شهر
اولین همایش ملی توسعه سلامت، ایمنی و محیط زیست در حوزه اماکن تفریحی ، ورزشی، ، مذهبی و فرهنگی شهر با رویکرد حفاظت از شهروند و شهر 27 شهریور 95 در تهران برگزار می گردد.

به گزارش پایگاه خبری HSE : سلامت، ایمنی و محیط‌ زیست یکی از واژگانی است که کاربرد آن در ادبیات مدیریت شهری به‌تدریج جای خود را باز نموده و امروزه به یکی از پایه های اصلی در برنامه‌ریزی شهری تبدیل شده است. این همایش فرصت مناسبی را برای متخصصین و کارشناسان فراهم می‌سازد تا در جریان تازه‌ترین فعالیت های انجام شده در راستای استقرار HSE در اماکن تفریحی، ورزشی، فرهنگی و مذهبی که در شهر تهران صورت گرفته است، قرار گرفته و به انتقال تجارب موجود در این حوزه بپردازند.

 

این همایش در تلاش است تا به معرفی دستاوردها، خدمات و فعالیت های شرکت های داخلی در زمینه های مرتبط با اماکن ورزشی، مذهبی، فرهنگی و تفریحی که منطبق با نیازهای سلامت، ایمنی و محیط زیست است، نیز بپردازد. از آن جا که امر سلامت، ایمنی و محیط زیست یکی از زمینه هایی است که بخصوص در جنبه عمومی و شهروندی نیازمند طیف وسیعی از همکاری ها و هماهنگی های درون و برون سازمانی می‌باشد، بازدهی و ثمربخشی این همایش نیازمند حمایت همه جانبه نهادها، شرکت‌ها و مؤسسات فعال بوده و برگزاری هرچه موفق‌تر آن صرفاً با همکاری و هماهنگی مقامات علمی و اجرایی میسر خواهد بود.

 

محورها ی این همایش شامل : توسعه پایدار شهری در حوزه شهروندی ، نقش و جایگاه شهروند در حوزه HSE در محیط شهروندی ،سلامت، ایمنی، محیط زیست در حوزه اماکن عمومی ، تکنولوژی و دستاوردهای نوین در عرصه HSE در محیط های شهری و اماکن عمومی ، نقش HSE در اقتصاد مقاومتی در کلان شهرها ، آسمان آبی، زمین پاک و تحقق آن از منظرHSE  ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در حوزه اماکن عمومی و شهروندی ، محیط زیست از منظر شهروندی در کلان شهرها ، شهر هوشمند (Smart City) ،  نقش و جایگاه توسعه پایدار و HSE در مدیریت شهری ، HSE در حوزه خدمات شهری از دو موضوع حقوق و مسئولیت‌های شهروندی ، چالش ها و پتانسیل های موجود جهت ارتقای سطح HSE در اماکن تفریحی، ورزشی و فرهنگی و مذهبی ، نقش بازرسی فنی در ارتقای سطح ایمنی تجهیزات اماکن عمومی ، بازرسی فنی و خوردگی، راهکارهای کنترلی نظارتی و مدیریتی در اماکن عمومی و نظام مدیریت HSE است .


   
 گفتنی است : آخرین مهلت ارسال مقالات در این همایش 5 شهریور 95 و آخرین مهلت ثبت نام در همایش 27 شهریور 95 می باشد.
 

 

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://WWW.urban-hse.ir مرجعه نمایند.