printlogo


کد خبر: 73501تاریخ: 1396/03/23 00:00
خطر ساخت تاسیسات کود شیمیایی در نزدیکی محل های مسکونی
خطر ساخت تاسیسات کود شیمیایی در نزدیکی محل های مسکونی
خطر ساخت تاسیسات تولیدی مواد شیمیایی همچون کودهای شیمیایی نیترات آمونیم همواره تهدید کننده بزرگی برای جان مردمی است که در نزدیکی این تاسیسات زندگی می کنند ولی شوربختانه این خطر با بی توجهی روبرو است.

به گزارش پایگاه خبری HSE : صنایع و کارخانجات شیمیایی که در نزدیکی محل های مسکونی و تجاری قرار دارند ریسک بزرگی را متوجه مردمی که در آنجا زندگی می کنند می نماید در حالی که برخی این ریسک را به دلیل عدم آگاهی و شناخت پتانسیل خطراتی که در دل صنایع شیمیایی وجود دارد دست کم گرفته و به آن توجهی ندارند.

 

 فاصله میان کارخانه و مردم نقش اصلی در کاهش تلفات ناشی از این حادثه را دارد. در سال 2013 حادثه ای در بکی از کارخانه های تولید کود شیمیایی شهر WEST تگزاس آمریکا رخ داد که جان 15 نفر از گروه های آتش نشانی و مردم عمومی را گرفت. یکی از درس های گرفته شده از این حادثه آن بود که خطر انفجار کود شیمیایی نیترات آمونیوم بسیار دست کم گرفته شده بود و برخی از سازمان های دولتی و مسئول در بخش HSE کشور آمریکا نیز آن را جدی نگرفته بودند.

 

ممکن است در کشور ما نیز این خطر با بی توجهی روبرو شود و موجب آسیب به مردمی شود که با این ماده شیمیایی سروکار دارند و یا در نزدیکی کارخانه های فرآوری و پخش آن زندگی می کنند. بدین منظور گزارش هیئت بررسی حوادث فرآیندی کشور آمریکا با زیر نویس فارسی آماده شده است که در پیوست این خیر قابل دریافت می باشد.

 

 


لینک مطلب: http://hsenews.ir/News/View/73501