• سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
  • اثلاثا ٤ شوال ١٤٤١
  • Tuesday, May 26, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84788 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
- 12:34 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/02/10
 
 
کاهش آمار حوادث ناشی از کار در استان البرز
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: صیانت از جان کارگر برای ما در اولویت قرار دارد و بر همین اساس با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش فوتی‌های ناشی از حوادث کار بودیم، به طوری که سال 96 تعداد فوتی‌های هنگام کار در استان البرز 55 نفر بود و این رقم در سال گذشته به ۳5 نفر رسید.
کاهش آمار حوادث ناشی از کار در استان البرز

«اسماعیل خلیلی» در مراسم قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای تولیدی نمونه استان البرز که امروز شنبه هفتم اردیبهشت در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، گفت: کارگران همیشه در این کشور همراه بوده‌اند و علی‌رغم حقوق کم با نجابت زندگی‌ کرده‌اند.

خلیلی افزود: امروز کارگران ما می‌توانند به کار، تولید، خدمت و نان حلالی که بر سر سفره خانواده خود می‌گذارند، ببالند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۳۰۰ هزار نفر کارگر بیمه شده اجباری در استان البرز حضور دارد، گفت: البرز یکی از استان‌های استراتژیک کشور در تولید است و چندین برند مهم در این استان مستقر شده و بزرگترین شهرک صنعتی کشور یعنی شهرک اشتهارد هم در البرز قرار دارد.

این مسئول ادامه داد: علی‌رغم تعداد بالای بیمه‌شدگان در استان البرز، سال گذشته فقط ۱۲ هزار و ۲6۰ پرونده اختلاف کارگر با کارفرما مورد بررسی قرار گرفت، این رقم سه درصد بیمه‌شدگان است و نشان از آرامش در فضای کارگری و کارفرمایی استان دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز افزود: سال گذشته حتی یک مورد اعتصاب، تجمع و تحصن غیرقانونی در استان البرز رخ نداد.

وی در ادامه به حوادث هنگام کار برای کارگران اشاره و اعلام کرد: صیانت از جان کارگر برای ما در اولویت قرار دارد و بر همین اساس با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش فوتی‌های ناشی از حوادث کار بودیم، به طوری که سال 96 تعداد فوتی‌های هنگام کار در استان البرز 55 نفر بود و این رقم در سال گذشته به ۳5 نفر رسید، البته امیدواریم هیچ کارگری در هنگام کار دچار حادثه نشود.

خلیلی در ادامه اظهار کرد: ما با تشکل‌های کارگری در یک مسیر قرار داریم، امروز به هر جای این استان بروید چراغ تولید روشن است، مصرف انرژِی که در استان زیاد شده ناشی از فعالیت واحدهای تولیدی است و در کشور سیاه‌نمایی می‌شود که کارخانه‌ها تعطیل است، ما هیچ کارخانه‌ای نداریم که به واسطه تحریم تعطیل شده باشد و چراغ کارخانه‌ها در استان روشن است.

وی در پایان اعلام کرد: امروز در این مراسم از هفت کارگر، ۲۰ کارگروه و شش واحد نمونه قدردانی خواهد شد.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun